Universal Handlers Yataş’ın Türkiye Genelinde Depolarında Çalışan Forklift Operatörlerine Eğitim Verdi. | Haberler | Universal Handlers

Universal Handlers Yataş’ın Türkiye Genelinde Depolarında Çalışan Forklift Operatörlerine Eğitim Verdi.

STFA Yatırım Holding grup şirketlerinden Universal Handlers, 2003 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına istifleme sorunlarında çözüm olarak, operasyonel kiralama hizmeti veriyor. Bu müşteriler arasında yer alan, Türkiye’nin en büyük mobilya üreticilerinden Yataş da 2013 yılından bu yana Universal Handlers’tan hizmet alıyor.

Yataş’ın Ankara, İstanbul, İzmir ve Kayseri’de bulunan merkez depolarında toplamda 50’nin üzerinde makina ile hizmet veren Universal Handlers, geçtiğimiz ay bu depolarda görevli 60 forklift operatörüne kapsamlı eğitimler düzenledi.

Universal Handlers İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Caner Aksoy tarafından verilen eğitimlerde, forkliftlerin emniyetli bir şekilde kullanılması, forkliftlerin çalışması, kontrolleri, genel emniyet kuralları ve çalışma tehlikeleri, forkliftler ve depo içi ekipmanların emniyetli ve etkili kullanılması ile ilgili bilgi sahibi olmaları hedeflendi. Operatörün çalışmaya başlamadan önce yapması gereken günlük kontroller, çalışma tehlikeleri ve forkliftin  hasar görmesine veya operatörün ya da diğer personelin yaralanmasına sebep olabilecek durumlara karşı kapsamlı bir eğitim alan operatörler; aldıkları eğitimin ardından uygulanan sınavdan başarıyla geçerek “Forkliftlerin işletimi ile ilgili temel bilgiler ve genel güvenlik kuralları” alanında sertifika almaya hak kazandılar.