Satış Sonrası Hizmetler | Universal Handlers

HİZMETLERİMİZ

SATIŞ SONRASI HİZMETLER

Universal Handlers; forklift ve depo içi ekipmanların servis, bakım ve onarım hizmetini vermektedir. 2016 yılından itibaren Yale marka forklift ve istif makinalarının Türkiye'deki tek yetkili distribütörü olan firmamız, profesyonel uygulamaları ile müşterilerine hızlı ve beklentileri karşılayan hizmeti başarıyla götürmektedir.

Merkezi İstanbul'da olmak üzere, İzmir, Adana ve Bursa'da servis hizmet noktalarımız bulunmaktadır. Firmamız Türkiye genelinde  72 teknik personel, 40 ticari ve binek araç ile 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.
Servis hizmeti verdiğimiz forkliftlerin sürekli bakımlı ve kullanılabilir durumda tutulması için, servis teknisyenlerimiz tarafından düzenli olarak periyodik bakımlar yapılmakta ve onaylı yedek parça ve sarf malzemeler kullanılmaktadır.
Satış sonrası hizmet süreçlerimizin daha etkin yönetilmesi ve müşteri memnuniyetinin arttırılması için Servis yönetim otomasyon sistemi kullanılarak bilgi bankası oluşturulmakta ve SSH ile ilgili her türlü raporlamalar doğru ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır.
Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü tarafından müşterilerimizin memnuniyetini ve sunduğumuz hizmetin kalitesini ölçmek, yükseltmek ve iyileştirmeye açık alanları tespit etmek amacıyla her yıl sistematik biçimde anketler yapılmaktadır.

Merkez Servis ve Hizmet Bölümleri

2.500 m2’si kapalı alan olmak üzere, toplam 8.000 m2 alanda, 10000 çeşit yedek parça ve 8.500 adet yedek parça stoğu ile hizmet vermekte olan Merkez Servis’imiz İstanbul Tuzla’da bulunmaktadır.  
Merkez Servis Binası'nda İdari Yönetim Binası ve Teknik Personel ofisleri yer almakta, ayrıca, ekipmanların tamir, bakım ve onarımının gerçekleştirildiği bölümler bulunmaktadır.

Motor Bölümü

Firmamız bünyesindeki forkliftlerin motor revizyonu uzman teknisyenler tarafından yapılır ve gerekli testlere tabi tutulur.
Test sonuçları uygun olan motorlar gerekli bakımları yapıldıktan sonra müşteriye teslim edilir. Atölye dışında arıza yapan makinelerde bölümün uyumlu ve pratik çalışmaları ile yerinde bakım ve onarım yapılarak hizmet devamı sağlanır.

Boya Bölümü

Boya bölümünde süresi biterek servise gelen makineler,  boya ustaları tarafından  boyanıp tekrar kullanıma hazır hale getirilir.
Çevrenin olumsuz etkilenmemesi amacı ile bu bölümde yanlardan Boya Emiş Havalandırması mevcuttur. Boyama işlerini daha hızlı şekilde yapmak için havalı Zımpara makinesi ve Boya Tabancası kullanılmaktadır.

Akü Şarj Bölümü

Akü - Şarj Bölümünde;

  • Bakım Redresörü,
  • Şarj Redresörleri,
  • Patlayıcı gazları ortamdan uzaklaştıran Havalandırma Sistemi,

Yedek ve arızalı aküler, çevre şartlarından etkilenmeyecek şekilde bakım ve onarım yapılarak bu bölümde muhafaza edilir.

Kaynak Şasi Bölümü

Tüm makinelerin kaynak işleri, son teknoloji aletlere sahip tecrübeli teknisyenler tarafından yapılmaktadır.
Gaz - Altı ve Elektrik Ark makineleri ile şasi kaynakları gibi tüm kaynak işleri eksiksiz yapılır.
Çanta kaynak makineleri ile arızalara yerinde müdahale edilir. Plazma kesim makinesi, Matkap ve Hidrolik Pres makineleri ile şase doğrultma, düzeltme, kapı, korumalık yapım ve montaj işleri, kabin giydirme ve küçültme işleri en kısa sürede yapılır.

Lastik Bölümü

Her çapta havalı ve dolgu lastiklerin tüm koruma tedbirleri alınarak depolanmaktadır.
En uygun istifleme tekniklerine göre dizilmiş olması ile birlikte bilgisayarlı stok sistemi sayesinde kolaylıkla kayıt altına alınmaktadır.
Beyaz Dolgu Lastik, Siyah Dolgu Lastik vb. forklift lastiklerimiz bu bölümde yer almaktadır.

Yedek Parça Bölümü

Müşterilerin zaman ve iş kaybını en aza indirmek için gerekli yedek parça ve sarf malzemeler, deneyimli yedek parça kadrosuyla en kısa sürede cevaplanır ve temin edilir.
Mevcut makina parkımızın ihtiyacına uygun 10.000 kalem yedek parça çeşidiyle, geniş ve zengin yedek parça stok kapasitesine sahip bulunmaktayız.

Elektronik Kart Bölümü

En yeni teknoloji ile donatılmış,  alanında uzman elektronik teknisyenleri tarafından ekipmanların elektronik kart arızaları giderilmekte, düzenli bakımları yapılmaktadır.